Náhled mapy škol

Kriteria zařazení

ZŠ a MŠ Maleč

Žadatel statusu Fairtradová škola

Základní škola a Mateřská škola Maleč má zájem stát se Fairtradovou školou, toto úsilí podporuje vedení školy a škola o něm také informuje na svém webu

 

V říjnu 2014 se škola zapojila do programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni. Protože žáci a učitelé neměli ani ponětí o fair trade, soustředili se na toto téma. FT tým připravil kromě nástěnky (pracovalo se s ní ve výuce) prezentaci systému fair trade a seznámil s ní ostatní žáky. Provedl také průzkum místního trhu s fairtradovými výrobky.


Ve středu 15. 10. proběhla v přízemí školy netradiční nabídka svačin pro žáky. Nabízely se bramboráky, bramborové placky, mléko a sýry od prvovýrobce, vaječné omelety, palačinky, domácí chléb s marmeládou, buchty s jablky... Výtěžek byl použit na nákup fairtradových výrobků: kávy, kterou mohli následně ochutnat rodiče během rodičovských schůzek, čokolády jako odměny pro děti a rýže do školní jídelny. 
V lednu 2015 byla v prostorách školy instalována výstava „Nakupování pod drobnohledem“. Tématu konzumu i FT se tak mohla věnovat i veřejnost a žáci z okolních škol.


Součástí výuky ve škole jsou globální témata, prostřednictvím filmových produkcí a následných aktivit se žáci věnovali např. tématu dětské práce.

 

Škola informuje veřejnost prostřednictvím regionálního tisku.

 

Kontakt:

Mgr. Jitka Rutschová

učitelka a výchovná poradkyně

E-mail: J.Rutschova@seznam.cz

Základní škola a Mateřská škola Maleč, Maleč 77, 582 76 Maleč

http://www.zsamsmalec.cz/