Náhled mapy škol

Kriteria zařazení

Obchodní akademie Hradec Králové

Žadatel statusu Fairtradová škola

Obchodní akademie, Hradec Králové má zájem stát se Fairtradovou školou. Na škole vzniká řídicí skupina a plánuje aktivity na podporu fair trade a globálního vzdělávání. 

 

"V rámci globálního vzdělávání se snažíme, aby žáci zažili, jak důležité je hledět na jednotlivé vybrané problémy z různých úhlů pohledu. Ve výuce se snažíme jít do hloubky. Žáci si díky tomu mohou například uvědomit, že spotřebou mnoha typů výrobků žijeme na dluh vůči životnímu prostředí nebo lidem. Zkoumáme, jak je dosaženo určité prodejní ceny, zamýšlíme se nad vlastní spotřebou," shrnuje pedagožka Michala Holoubková.

 

Tématem fair trade se na škole studenti zabývali v květnu 2018, kdy během týdne před Férovou snídaní proběhlo napříč ročníky několik výukových hodin na téma fair trade (v občance, angličtině, biologii, ekologii, výtvarce a ekonomice). V hodinách studenti tvořili výtvarné práce, jiní eseje, které na škole zveřejnily na nástěnkách. Zároveň učitelé v kuchyňce pili fairtradovou kávu a seznámili se s fair trade a možnostmi, jak se tématy zabývat ve výuce. Na škole se od listopadu 2019 rozběhl prodej fairtradové čokolády a průběžně také využívání fairtradové kávy ve sborovnové kuchyňce pro 40členný učitelský sbor.

 

Kontakt:

Michala Holoubková

pedagožka

E-mail: holoubkova.michala@oahk.cz

Tel.: +420 608 814 699

Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Hradec Králové, Pospíšilova 365, 500 03 Hradec Králové

www.oahk.cz