Fairtradové školy v České republice. Přidejte se k nim i vy!

Kampaň Fairtradových škol spadá pod kampaň Fairtradová města, která je mezinárodní iniciativou označování míst, kde je podporován fair trade. Cílem kampaně je osvěta o fair trade a podpora prodeje fairtradových výrobků v daném místě. O titul se mohou ucházet nejen základní a střední školy, ale i vyšší odborné, gymnázia, jednotlivé fakulty i celé vysoké školy. Podívejte se do seznamu, kdo se do kampaně už zapojil a jaká kritéria splňuje.

Otnice se pyšní titulem Fairtradová obec

1. 9. 2020

Otnice na Vyškovsku se staly teprve třináctým místem v České republice, které obdrželo titul Fairtradová obec. Místní obyvatelé tak potvrdili svůj zájem o globální spravedlnost a férový obchod. Celosvětově se tímto titulem honosí třeba Londýn, Brusel a dalších 2000 měst a obcí ve 30 zemích.

přejít na celý text

Na podzim proběhne Národní fairtradová konference

26.8.2020

Fairtrade Česko a Slovensko plánuje na podzim letošního roku uspořádat Národní fairtradovou konferenci. Určena je pro členy řídicích skupin z Fairtradových měst a škol, konat se bude v Praze a jejím cílem je sdílení příkladů dobré praxe a informování o fair trade.

přejít na celý text

Aktualizovali jsme přehled materiálů, které mohou zapojené školy a města využívat

27.2.2020

Každý rok se snažíme pro zapojená města a školy připravit přehled materiálů, které ve svých aktivitách na podporu fair trade mohou využívat. Aktuální verzi najdete v tomto článku.

přejít na celý text

Představujeme nejlepší tipy pro globální vzdělávání

6. 2. 2020

Společně s pěti českými odbornicemi jsme ve Fairtrade Česko a Slovensko sestavili přehled nejlepších aktivit globálního vzdělávání. Eliška Masná z organizace ADRA, Lenka Pánková z Arpoku, Šárka Zápotocká z Charity ČR, Eva Malířová z NaZemi a Veronika Endrštová z Variant společnosti Člověk v tísni vytipovaly pro české pedagogy a pedagožky možnosti, čemu se věnovat v globálním vzdělávání. Tipy se hodí pro formální i neformální vzdělávání.

přejít na celý text

Více než stovka parků a náměstí hostila výstavu fotografií o životě a problémech pěstitelů kakaa

14.10.2019

Podle statistik ČSÚ Češi a Češky průměrně snědí ročně sedm kilogramů čokolády, čokoládového prášku a čokoládových cukrovinek a přitom většinou nevědí, kde a za jakých podmínek kakaové boby vyrostly. Příležitost dozvědět se to měli od soboty 5. října na výstavě fotografií ve více než 100 parcích a na náměstích po celé republice. Díky snímkům Stanislava Komínka z organizace Fairtrade Česko a Slovensko mohli nahlédnout na plantáže v Pobřeží slonoviny. Pro pedagogy a jejich studenty byla připravena vzdělávací lekce Cena kakaa. Média o akci uveřejnila na 50 příspěvků.