Náhled mapy škol

Fairtradová města - příklady dobré praxe

Město certifikuje obchodníky, prodávající fair trade

Ministr obrany Alexandr Vondra předával v roce 2012 litoměřickým obchodníkům certifikát Fairtradová provozovna! S principy spravedlivého obchodu se v Litoměřicích seznamují již žáci na základních a středních školách. S přibývající osvětou vzrůstá i poptávka. Cílem udělení certifikátu je zajištění podpory fairtradových provozoven a jejich prezentace zákazníkům. 

Středoškoláci si založili kavárnu, fairtradovou

Parta mladých lidí z okolí severomoravského města Hlučín založili občanské sdružení Open Eyes a v nevyužívaných prostorech města (bývalé čajovně) založili fairtradovou kavárnu Open Your Eyes. Kromě nabídky fairtradového občerstvení v kavárně si zde mohou místní také nakoupit fairtradové produkty domů, výběr je velký. V kavárně se pravidelně konají výstavy fotografií k tématice, besedy a vzdělávací dílny. Dobrovolníci z občanského sdružení výrobky nabízí také čas od času na místních trzích na náměstí.

 

Město uspořádalo módní přehlídku - fairtradového oblečení

Město Litoměřice uspořádalo v rámci svých aktivit na podporu fair trade módní přehlídku, na kterém se předváděly modelky (tanečnice DMC Revolution) ve fairtradovém oblečení po červeném koberci před Knihovnou K. H. Máchy. Akci zahájil starosta města Ladislav Chlupáč a fairtradové modely od Ona Fair shlédly stovky místních občanů. Módní přehlídka zahajovala 2 akce: netradiční výstavu v knihovně s názvem Supermarket Svět, která nabízí jiné pohledy na nakupování, a výstavu fotografií od německého fotografa Kiena Hoang Le.