Náhled mapy škol

Fairtradový počin roku

Pocin_roku_pravidla.pdfFairtradový počin roku je národní soutěž oceňující jedinečné úsilí v podpoře fair trade. Zapojená města a školy nominují vlastní příklady dobré praxe, které se jim v oblasti podpory fair trade v minulém roce povedly a na které jsou hrdí. Hlasující při hodnocení počinů zvažují především tyto tři okolnosti:

  • Do jaké míry je počin inovativní v českém prostředí?
  • Jaký má dopad na zvýšení povědomí o fair trade?
  • Jaký má dopad na prodej fairtradových výrobků?

 

V  prvním ročníku soutěže, za rok 2016 zvítězili se stejným počtem hlasů základní škola v Litoměřicích a město Hodonín s Fairtradovou svačinkou v místní nemocnici. Můžete se podívat zpětně i na přehled všech nominací za rok 2016. 

 V druhém ročníku soutěže, za rok 2017 zvítězilo město Litoměřice za rozvojovou spolupráci s vesnicí v Keni. Podívejte se na  přehled všech nominací za rok 2017 .

Zapojte se do třetího ročníku soutěže. Nejvýše dvě nominace za vaše město/školu posílejte na stanislav.kominek@nazemi.cz. Uveďte vždy maximálně 3 odstavce popisující váš příklad dobré praxe a příložte minimálně jednu fotografii, do předmětu zprávy prosím uveďte NOMINACE POČIN ROKU. Uzávěrka přijímání přihlášek je 31. ledna 2019.

 

Během měsíce února 2019 bude probíhat hlasování - jednak o cenu poroty (pro Fairtradový počin roku hlasuje vždy řídicí skupina) a jednak o cenu veřejnosti (formou lajků jednotlivým příkladům na FB stránce kampaně). S vítězstvím je spojena mediální pozornost a drobná odměna ve formě dárkového košíku. 

 

Pravidla soutěže najdete v přiloženém PDF dokumentu

 

V případě otázek kontaktujte organizátory soutěže (Stanislav Komínek, NaZemi, +420 774 737 176, stanislav.kominek@nazemi.cz).