Fairtradové školy v České republice. Přidejte se k nim i vy!

Kampaň Fairtradových škol spadá pod kampaň Fairtradová města, která je mezinárodní iniciativou označování míst, kde je podporován fair trade. Cílem kampaně je osvěta o fair trade a podpora prodeje fairtradových výrobků v daném místě. O titul se mohou ucházet nejen základní a střední školy, ale i vyšší odborné, gymnázia, jednotlivé fakulty i celé vysoké školy. Podívejte se do seznamu, kdo se do kampaně už zapojil a jaká kritéria splňuje.

Hradecké Gymnázium Boženy Němcové je nově Fairtradovovu školou

18.06.2019

Gymnázium Boženy Němcové se stalo držitelem titulu Fairtradová škola. Jedná se již o třetí hradeckou vzdělávací instituci zapojenou do sítě Fairtradových škol, které ve výuce i mimo ni podporují společenskou odpovědnost a ekologickou i sociální udržitelnost. Certifikát předali studentům a pedagogům školy zástupci neziskové organizace Fairtrade Česko a Slovensko, která kampaně Fairtradových měst a škol koordinuje.

Čtvrtou Fairtradovou školou ve Vsetíně je SŠ Kostka

17.4.2019

Pokud jde o zapojení škol do kampaně Fairtradové školy, je Vsetín jednoznačně nejúspěšnějším městem v ČR. Dnes získala titul Fairtradová škola již čtvrtá zdejší vzdělávací instituce – Střední škola Kostka. Celkový počet Fairtradových škol v ČR tak stoupnul na dvacet osm.

přejít na celý text

Zapojte se do letošní Férové snídaně

10.4.2019

Uspořádejte komunitní setkání u jídla na podporu pěstitelek a pěstitelů. Největší česká akce na podporu fair trade a odpovědné spotřeby se letos koná dopoledne v sobotu 11. května 2019. Zapojte se jako místní organizátoři! Zorganizujte ve svém parku piknik na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů!

přejít na celý text

Vsetín má už třetí Fairtradovou školu. Stala se jí ZŠ Vsetín Ohrada.

15.2.2019

Základní škola Vsetín Ohrada rozšířila řady takzvaných Fairtradových škol, které ve výuce i mimo ni poskytují prostor pro informace o principech fair trade, tedy spravedlivého obchodu, a koncept fair trade podporují i svými aktivitami. Titul Fairtradová škola dnes představitelům ZŠ Vsetín Ohrada oficiálně předají zástupci organizace Fairtrade Česko a Slovensko, která kampaň fairtradových škol v ČR koordinuje.

Zrealizovali jsme evaluaci kampaně

28. 1. 2019

V rámci kampaně Fairtradová města se snažíme o podporu fair trade v jednotlivých regionech České republiky. Po 8 letech fungování kampaně jsme využili služeb zkušených evaluátorů, kteří provedli vyhodnocení kampaně. Podívejte se na klíčové výsledky a doporučení.